POMOC DLA MIKOŁAJKA

Szanowni Państwo,

W marcu 2015 Mikołajek skończy 8 lat. Od urodzenia jest nieuleczalnie chory na ciężką chorobę, zespół Smith-Magenis.  
W jego organizmie brakuje jednego z białek – budulców komórek układu nerwowego. 
Świat nie jest dla niego miejscem przyjaznym, Mikołajek widzi go bowiem inaczej. Jego mózg, jak w autyzmie, inaczej przetwarza wszystkie docierające bodźce i informacje. 

Mikołajek przeżywa je intensywnej. Dlatego na wiele rzeczy w codziennym życiu reaguje emocjami,  którymi sobie nie radzi, co prowadzi do agresji – jedynej obrony przed inaczej słyszanym dźwiękiem, inaczej widzianym obrazem, inaczej odczuwanym dotykiem, temperaturą czy zmęczeniem, ponieważ Mikołajek cierpi także z powodu poważnych postępujących zaburzeń snu, które zwiększają jego trudności. Brak tego ważnego białka utrudnia też mowę i obniża odporność.

Dziś, dzięki niemal siedmioletniej terapii przy użyciu specjalistycznego sprzętu Mikołajek samodzielnie się porusza, wzrosły jego umiejętności manualne, lepiej operuje rączkami. Potrafi się już samodzielnie ubrać, zjeść, umyć się. Ogromnym sukcesem terapii jest także to, że zaczął mówić. Komunikuje się. Próbuje budować zdania. Dużo lepiej się koncentruje. Przeżywa mniej emocji, jest spokojniejszy.

Rokowanie w chorobie było bardzo ciężkie. Mikołajek miał nie chodzić. Miał nie rozwijać się. Tymczasem dziś trudno go odróżnić od zdrowych rówieśników. Swój sukces Mikołajek zawdzięcza intensywnej, nieustannej terapii, która finansowana jest z Państwa darów oraz 1% podatku przekazywanego dla Mikołajka. Aby kontynuować terapię, co miesiąc musimy zebrać  6000 pln.Dziękujemy za dotychczasową pomoc! 
Daje ona nadzieję, że Mikołajek w przyszłości będzie samodzielny.

Katarzyna i Bartosz Pietrasowie
oraz Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”       

Wpłaty prosimy kierować na konto
Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:
8579 - Pietras Mikołaj Troy - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż Mikołajkowi 1% podatku
KRS 0000037904
Rubryka „informacje uzupełniające”:


8579 Pietras Mikołaj Troy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...